Ledviny – Cordyceps

Ledviny

Cordyceps dokáže velmi blahodárně působit na ledvinovou esenci. Hodí se proto jako doplněk při nemocněních ledvin, ale i celé řady dalších nemocí. Dle TČM totiž ledvinová esence ovlivňuje funkci a energii všech dalších orgánů v lidském těle.
Při užívání Cordycepsu je velmi důležité zakoupit kvalitní produkt. Vzhledem k poměrně vysoké cenně exituje celá řada „napodobenin“ bez obsahu účinných látek. Pro případnou konzultaci nás kontaktujte.

Funkce ledvin

Ledviny (šen) považuje čínská medicína za jeden z nejdůležitějších orgánů těla. Říká o nich, že jsou „kořenem jin-jangu všech vnitřních orgánů“ a „pramenem života“. Jejich významnost vyplývá z toho, že v ledvinách se uschovává vrozená životní síla i hmota, z níž se člověk rodí a žije, a díky níž může i sám plodit další potomstvo. Proto ledviny dostaly přív1astek „prenatální základ“ (sien-tchien č‘ pen) člověka. V rámci těla k jejich systému patří močový měchýř, kosti a dřeň, mozek, vlasy, uši, konečník a močová trubice; z pěti prvků jsou podřízeny prvku vod.