Reishi a tradiční medicína

Ganoderma lucidum prosvětluje ducha

Lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum) je známa jako „rostlina nesmrtelnosti“, „duchovní rostlina“ či „rostlina spirituální síly“. Po staletí se v Číně a Japonsku Reishi vysoce cení pro své zdraví podpůrné vlastnosti. Věří se, že houba má schopnost „prosvětlit ducha“, jak o tom svědčí její název. V tradiční čínské medicíně se lesklokorka považuje ze tonikum nejvyšší třídy, které podporuje dlouhý život. V díle Bencao gangmu (1578 n. l.) se o této houbě říká, že „její stálé používání snižuje váhu a zvyšuje průměrný věk dožití“.

Jako jiné vzácné houby s velkým zdravotním užitkem bývala Reishi tradičně velmi drahá. Existuje mnoho příběhů lidí, kteří trpěli rakovinou či degenerativními nemocemi a kteří podstupovali dlouhé cesty, jen aby našli tuto houbu. Díky průkopnické práci japonského profesora Shigeake
Moriho lze dnes Reishi pěstovat, takže jsou její léčebné vlastnosti dostupné a cenově přijatelné.

Charakterisktika Reishi dle tradiční čínské medicíny

V tradiční čínské medicíně se klasifikuje jako vyrovnaná (teplá) a její účinek jako vyživující, tonizující, čistící (tj. vylučující jedovatosti z těla), adstringentní a rozptylující akumulace. Dnešní moderní farmakologický výzkum prokázal široké spektrum jejího účinku.

Působení Reishi:

  • Mocně posiluje krev v srdci
  • Posiluje čchi sleziny
  • Rozpouští hlen
  • Utišuje ducha

Reishi příznivě působí u stavů jako je např.:

  • Nádorová onemocnění
  • Rekonvalescence po operacích či dlouhodobých nemocech
  • Oslabená či nedostatečná imunita
  • Nespavost, vyčerpání, duševní únava

Reishi vyživuje lidský organismus

Reishi dle čínské medicíny mocně posiluje krev v srdci, posiluje QI sleziny, utišuje a zkvalitňuje ducha a rozpouští hlen. Tím výrazně zlepšuje kvalitu našeho života. Obsahuje na 252 známých aktivních složek, jež podporují a vyživují lidský organismus bez vedlejších účinků.
Aktivní složkou je polysacharid, jež významně podporuje a aktivuje imunitní systém. Další složkou je směs betaglukanů, kteří aktivují mikrofágy a neutrolily, jež stojí v 1. linii našeho obranného systému proti cizím vetřelcům. Pokud jsou mikrofágy a neutrolily aktivovány betaglukany, tito jsou pak schopny rozeznat a zničit nádorové buňky –  odstranit zbylý buněčný odpad, urychlit regeneraci poškozených tkání a posílit ostatní složky imunitního systému, stejně jako snižuje hladinu cholesterolu a krevního cukru.

Ganoderan

Ganoderan je specifickou složkou, jež je obsažena pouze v Lingzhi. Je označován za „vitamin budoucnosti“, neboť vyvolává tvorbu enzymů, jež zabraňují tvorbě rakovinných buněk a potlačují růst zhoubných nádorových buněk. Rovněž zlepšuje krevní oběh a riziko srdečního infarktu. Další složkou jsou speciální saponiny, jež zabraňují srážení krve, snižují krevní tlak a působí protizánětlivě v případě bolestí a zánětů kloubů.