Jak vyhrává Coriolus versicolor boj s rakovinou 4.88/5 (8)

Coriolus versicolor je medicinální houbou, která má řadu pozitivních vlivů na lidský organismus a nechybí mezi nimi ani ničení rakovinných buněk.

Nevyrovnaný boj Coriolus: rakovina

V souvislosti se špatným životním stylem a stavem prostředí ohrožuje rakovina stále více osob. Léčba rakoviny je stále na lepší úrovni a existuje mnohem větší šance na přežití než před pár lety. Pacienty ale velmi vysiluje léčba náročná pro organismus, která také někdy může zanechat následky. Proto se hledají nové způsoby, jak zmírnit dopady léčby na tělo. V onkologii se často zkoumá právě Coriolus versicolor neboli outkovka pestrá. A výsledky hovoří ve prospěch této medicinální houby.

Coriolus předmětem studií ohledně rakoviny

Studie a testování probíhají na buněčných kulturách různých typů rakovinných buněk, na zvířatech, ale i na pacientech. Bylo zjištěno, že outkovka velmi prospívá jako doplňková terapie při rakovině, ale také jako prevence rakoviny. Významně spolupůsobí na lepší snášenlivost chemoterapie a radioterapie, pečuje o posílení imunitního systému.

Ve studiích byl zkoumán vztah Coriolus – rakovina prsu, dělohy, ale také rakovina plic, žaludku a tlustého střeva.

Konkrétně se můžeme podívat na španělskou studii, provedenou na Granadské universitě, ve které došli k závěru, že Coriolus má schopnost zabíjet rakovinové buňky tím, že je donutí k sebezničení.

Zkoumán byl polysacharid PSK, který patří mezi velmi často zkoumané složky a projevuje se zabíjením rakovinných buněk. PSK se váže na protein a je odvozený od kmene CM-101 Coriolu. Randomizované náhodné klinické testy ukázaly, že PSK může zvýšit vyléčitelnost rakoviny, především pokud se propojí s klasickou léčbou rakoviny. To se projevilo hlavně u rakoviny prsu, plic, žaludku, jícnu nebo tlustého střeva.

Ze studie vyplynulo, že polysacharidy nejenom samy aktivují a stimulují organismus k tvorbě vlastních „přirozených zabíječů” – NK buněk, ale PSK při pokusech in vitro bránil šíření nádorových buněk (22-84 %). PSK zastavil buněčný cyklus a navodil buněčnou sebevraždu. (BMC Cancer)

Další ze studií se zabývala využitím PBP polysacharidu, což je nově nalezený polysacharid, který váže proteiny, proti buňkám rakoviny prsu. PBP byl izolován z komerčně prodávaných kapslí Coriolu. Testy prokázaly posílení činnosti imunitního systému a zpomalení růstu rakovinných buněk. Především vzrostla koncentrace TNF-α, zvýšilo se dělení krevních lymfocytů a v průběhu času se zvýšila i tvorba cytokinů IL-6 a IL-1β. (Polysaccharide peptides from Coriolus versicolor exert differential immunomodulatory effects on blood lymphocytes and breast cancer cell line MCF-7 in vitro)

Coriolus versicolor je silný antioxidant, který dokáže stimulovat imunitu, likvidovat infekční patogeny, ale také zabíjet rakovinné buňky. Lze ho podávat během léčby jako je chemo- nebo radioterapie. Kromě ničení rakovinných buněk totiž pomáhá organismu zvládnout náročnou konvenční léčbu, která většinou bývá spojována s nepříjemnými vedlejšími příznaky.

Už jste objevili sílu Coriolu? Podělte se v diskuzi pod článkem.

Ohodnoťte článek