Shiitake i reishi mohou pomáhat při cukrovce 4.5/5 (2)

Shiitake a Reishi – obzvláště Duanwood Red Reishi byli v tcm používány po tisíce roků pro léčbu různých druhů onemocnění, ale i pro prevenci a u Reishi dokonce jako prostředek k duchovnímu růstu. Cukrovka – diabetes 2.typu nepatří mezi starobylé nemoci. Souvisí totiž hlavně s moderním životním stylem – nedostatkem pohybu a způsobem stravování.

Shiitake a Reishi při cukrovce

Základní oblasti v čem mohou pomoci

Snížení inzulínové rezistence

Komplexy polysacharidů v těchto houbách dokáží přímo i nepřímo regulovat hladinu inzulinu a snižovat množství krevního cukru což je pro léčbu cukrovky zásadní. Po jídle z vysokým obsahem tuku dochází ve zvýšené míře k oxidačním dějům, které tyto houby dokáží účinně blokovat. Inzulínová rezistence je ignorování inzulínu tělem způsobené přebytkem výživi.

ETC a citlivost na inzulín

Elektronový transportní řetězec reguluje způsob jakým se cukr odčerpává z krve dovnitř buněk. To celé ma vliv na tzv. ATP – to je hlavní energetická molekula v těle.

Duanwood Reishi

Bylo prokázáno, že akarbóza (inhibitor α-glukosidázy) zabraňuje růstu hladiny glukózy v krvi po jídle a omezuje postprandiální hyperglykémii a glykovaný hemoglobin (Martin a Montgomery 1996). Během našeho zjišťování antidiabetických látek, které byly vyrobeny z přírodních produktů, se přišlo na to, že extrakt druhu Duanwood Red Reishi působí značně inhibičně na α-glukosidázu.“

Shiitake studie

Xu, C., Haiyan, Z., Jianhong, Z., & Jing, G. (2008). Farmakologické účinky polysacharidů z druhu Lentinus edodes – shiitake na oxidační status a expresi VCAM-1mRNA endotelových buněk hrudní aorty u potkanů, kteří dostávali stravu s velkým množstvím tuku. Carbohydrate Polymers, 74(3), 445-450.

Podorbný článek na téma Shiitake – Reishi- cukrovka najdete ZDE

Ohodnoťte článek