Hericium pro psy: Jak tato medicinální houba pomůže vašemu čtyřnohému miláčkovi? 5/5 (2)

Hericium pro psy

Našim mazlíčkům poskytujeme tu nejlepší možnou péči – kvalitní granule, teplý pelíšek a spoustu lásky a pozornosti. Co když je ale trápí nějaký neduh nebo jim chcete zdraví podpořit preventivně? Nejen lidé, ale i psi mohou užívat medicinální houby. Konkrétně hericium neboli lví hříva má pro psy mnoho benefitů.

Hericium – lví hříva

Hericium je medicinální houba známý pod více pojmy. Český překlad lví hříva poukazuje na její tvar, který skutečně připomíná charakteristickou chloubu krále zvířat. Najdete ji také pod pojmem korálovec ježatý. Hericium je medicinální houba hojně využívaná v tradiční čínské medicíně. Působí jako tzv. adaptogen, podporuje imunitu, pozitivně působí na trávicí systém a také na nervovou soustavu. Využívá se dále jako podpora při špatném zvládání stresových situací.

Hericium pro psy

Jak tedy pomůže lví hříva pro psy? U stárnoucích zvířat se podobně jako u lidí mohou projevovat určité duševní změny, konkrétně CCD, tedy psí kognitivní dysfunkce, lidově „psí Alzheimer“. Projevují se například dizorientací v prostoru nebo zapomínáním běžných činností (pes zapomene jít ven čůrat). Když však svému mladému psovi budete podávat hericium, dokáže se této psí demenci účinně předejít. Lví hříva pro psy má i další pozitivní účinky na nervovou soustavu – posiluje mozek a nervový systém, zlepšuje funkce mozku a paměť a stimuluje růst nervů.

Právě díky své schopnosti stimulovat, a dokonce obnovovat tvorbu nervů, se hericium pro psy doporučuje i v případě, že trpí degenerativní myelopatií (DM). Tento chronický zánět vede k progresivnímu poškození nervové tkáně a ke ztrátě motorické kontroly. Lví hříva může pomoci s obnovou myelinových vláken, proto ji holističtí veterináři svým psím pacientům trpícím tímto vážným onemocněním doporučují jako podpůrnou léčbu, která má potenciál zpomalit průběh DM.

Lví hříva může být také užitečná při prevenci a léčbě rakoviny, stejně jako další medicinální houby. Korejský výzkum v letech 2011 a 2015 zjistil, že hericium pomáhá v boji proti leukémii. Další studie ukázaly, že lví hříva může pomoci aktivovat apoptózu (smrt rakovinných buněk). Výtažky z Lion’s Mane pomohly zabránit metastázám do plic u myší s transplantovanou rakovinou tlustého střeva.

Prospěšné je hericium pro psy i v tom případě, pokud trpí nějakou infekcí, a vy jim nechcete podat antibiotika, která sice infekci zničí, ale zároveň poškodí i střevní mikrobiom. Lví hříva má silné antibakteriální vlastnosti. Může pomoci v případech, že vašeho psa trápí rány, které se špatně hojí nebo se infikují, že trpí kožní infekcí, chronickou infekcí močových cest, ušní nebo oční infekcí.

Hericium také významně podporuje imunitu, a tak ho můžete podávat i mladým zvířatům jako formu prevence a starším pejskům jako podporu pro jejich oslabené zdraví. Kapsli s výtažkem hericia zamíchejte psům do misky s jídlem nebo podejte rovnou do tlamy spolu s jejich oblíbeným pamlskem. Myslete také na to, že kapsle obsahuje množství extraktu vhodného pro dospělého člověka. Přizpůsobte proto podávané množství hericia váze vašeho psa. O užívání lví hřívy pro psy se také můžete poradit s veterinářem, který vyznává holistickou léčbu.

Zdroj:
https://www.dogsnaturallymagazine.com/5-reasons-to-give-dog-lions-mane-mushroom/

Ohodnoťte článek